Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A, zbulohen koeficentet per fitimin e Scudettos: “Milan parakalon Interin, ja koefcienti i ri.”

Serie A, zbulohen koeficentet per fitimin e Scudettos: “Milan parakalon Interin, ja koefcienti i ri.”
Inter Club Staff

Napoli dhe Milan barazojne dhe asgje nuk ndryshon ne kreun e Serie A sepse Milani luajti pikerisht me Interin.

Keshtu, Napoli dhe Milan kane qendruar ne 32 pike, me 7 pike avantazh ndaj Interit te Simone Inzaghit qe qendron menjehere prapa.

Jane rezultate te rendesishme por qe Luciano Spalletti me siguri ndjen edhe keqardhje sepse ka pasur nje shans te arte me Veronen per tu shkeputur me shume.

Nderkohe, betting analyst te 888sport.it kane treguar edhe favoritet aktualisht ne Serie A per te fituar titullin si Kampione te Italise.

“Sipas tyre, Napoli ne kete moment e ka koeficentin e saj per te fituar Scudetton vetem 2,50, duke qendruar e para ne liste.”

“Nderkohe, direkt pas tyre vjen skuadra e Milanit te Stefano Piolit, qe e ka koeficentin 3,50, duke parakaluar Interin.”

“Interi vjen direkt pas Milanit, por edhe pse 7 pike larg, zikalterit koeficentin e kane shume te ngjashem me Milanin: 3,75 per fitoren finale.”

“Te tjerat jane vertete shume larg. Juventusi e ka koeficentin plot 12, Atalanta 14 dhe shanse shume te ulta per Lazio dhe Roma qe e kane te dyja nje fitore te Scudettos me koeficentin 41.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.