Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

1,135 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serish Giacomelli: mbas asaj penalltie, ajo fraze dhe deklarata e rende e Morattit

Serish Giacomelli: mbas asaj penalltie, ajo fraze dhe deklarata e rende e Morattit
Ardis
  • On 20/03/2014, 14:59

Qe prej me shume se nje vit nga drejtimi i pare, dhe i fundit, i drejtimit te ndeshjes me zikaltrit, serish kryqezohen rruget e Piero Giacomelli dhe te Interit: arbitri i sektorit te Triestes eshte caktuar qe te drejtoje ndeshjen e se djeles se ardhshme ne San Siro midis zikalterve dhe Atalantes. Emri i Giacomellit eshte i lidhur ne menyre te padiskutueshme me nje nga ndeshjet me fatkeqe ne kendveshtrimin arbitral te Interit te kampionatit te shkuar, ndeshja ne shtepi kunder Cagliarit qe mbaroi me rezultatin 2-2 dhe me nje penallti te mohuar ndaj Ranocchias ne pjesen finale te ndeshjes. Dhe gjithcka e kondicionuar nga ajo fraze misterioze, ate te “ju te Interit duhet te mbyllni gojen”.

Dhe president Massimo Moratti, qe mbas ndeshjes leshon nje deklarate shume te renda: “Ka shume gabime te vazhdueshme dhe konstante. Qe prej tre ndeshjesh qe pesojme vendime ne disfavorin tone. Duke ndikuar shume ne rezultatin final, besoj se eshte e pashmangshme te mos theksohet fyerja ndaj nesh. Do doja te kuptoja se cfare do te thote ‘ju te Interit duhet te mbyllni gojen’, qe degjohej ne fushe. Dikush duhet te me shpjegoje se kush jane ata qe thojne se ne te Interit duhet te mbyllim gojen”.

Giacomelli kthehet ne San Siro mbas atij precedenti qe ka lene shenje: i mbetet atij qe te shperbleje, te bejme tifo se nuk dihet se cfare ndodh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.