Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sezoni mostruoz i Milan Skriniar qe e ben ate mbrojtesin me te mire ne Serie A: ja statistikat deri me tani

Sezoni mostruoz i Milan Skriniar qe e ben ate mbrojtesin me te mire ne Serie A: ja statistikat deri me tani
Inter Club Staff

Milan Skriniar erdhi tek Interi pa shume buje, mes kritikave dhe dyshimeve se si Interi po hidhte rreth 20 milione euro per nje djalosh te panjohur qe vinte nga Sampdoria. 

Por koha tregoi komplet te kunderten me vleren e Skriniar qe ne merkato eshte pesefishuar.

Skriniar deri me tani ka bere nje sezon te pare fenomenal me Interin duke shkelqyer ne cdo ndeshje qe ka luajtur dhe e bukura eshte ketu: ka luajtur absolutisht cdo ndeshje nga minuta e pare per Interin ne kete Serie A pa u zevendesuar asnjehere.

Por le te hedhim syte nga statistikat e mbrojtesit me te mire ne Serie A me detaje:

Ndeshje te luajtura: 33. 

Gola te shenuar: 4. 

Ndeshje me te ne fushe ku Interi nuk ka pesuar gol: 16. 

Minuta te luajtura nga 2970 maksimale: 2970. 

Kartona te verdhe: 2. 

Saktesia e pasimeve: 91%. 

Tackles te fituara per ndeshje: 2,2. 

Pastrime te zones per ndeshje: 4,6. 

kri

Milan Skriniar eshte rasti tipik ku nuk ke nevoje ta peshkruash me fjale impaktin qe ka ne fushe dhe se sa i mire ka qene ai deri me sot sepse performancat e tij dhe statistikat flasin vete per talentin sllovak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.