Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,100 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sfide Inter-Juve per Pereyra: ja se cfare ofrojne dy skuadrat per Udinesen

Sfide Inter-Juve per Pereyra: ja se cfare ofrojne dy skuadrat per Udinesen
Ardi Deda

Nje sfide shahu midis Inter dhe Juventus per kartonin e 23 vjecarit te Udineses Roberto Pereyra, qe mund te ndeze merkaton verore italiane. Inter ka verifikuar ne ditet e kaluara gatishmerine e Udineses dhe te futbollistit duke kontaktuar klubin dhe agjentin e tij. Duke patur pak burime, Ausilio eshte duke u perpjekur te ndertoje nje skuader kompetitive me formula te reja, si ajo e parashikuar per vete Pereyran. Inter kerkon huazim dyvjecar me detyrim blerje te fiksuar ne 15 milione euro. Nga ana e tij Stramaccioni pelqen Ruben Botta, por ne keto dite, lojtari eshte nje element thelbesor, duke mos pasur sulmues te tjere ne organike pervec Icardi, dhe nuk mund te levize nga Pinzolo. Keshtu pra, mund te futet Botta ne marreveshje, ashtu sic mund te mblidhen dhe para te fresketa nga shitjet e Guarin dhe Alvarez. Per momentin Inter e mban te nxehte pisten per mesfushorin gjithckaberes.

Nga ana tjeter Juventus tenton te kunderpergjigjet, duke ofruar 10-12 milione euro pervec dy te rinjve te sektorit te moshave te saj. Megjithate raporti midis dy shoqerive nuk eshte nder me te miret duke pare qe ne Fiuli jane akoma te zhgenjyer nga mungesa e ardhjes se Zaza, pikerisht nga Juventus.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.