Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

3,244 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shaqiri flet per InterChannel: “Shume i lumtur per golin e pare. Pozicioni? Me pelqen te luaj mbas sulmuesve sepse…”

Shaqiri flet per InterChannel: “Shume i lumtur per golin e pare. Pozicioni? Me pelqen te luaj mbas sulmuesve sepse…”
Inter Club Staff

Xherdan Shaqiri ka komentuar per Inter Channel fitoren e skuadres kunder Atalantes.

Keto jane fjalet e tij: “Goli i pare? Jam shume i lumtur qe kam shenuar golin tim te pare ne kampionat, por gjeja me e rendesishme eshte qe fituam dhe beme nje loje shume te mire. Kam ndihmuar shoket? Po, jemi nje skuader e forte, nuk eshte nje problem. Pastaj ky pozicioni mbrapa sulmuesve me pelqen shume, mund te krijoj shume raste edhe per sulmuesit por edhe per veten time, mund te provoj akoma me shume. Ne mesfushe sot jemi treguar teper te zotet, kemi luajtur nje ndeshje te madhe gjithashtu edhe ne fazen e mbrojtjes por edhe ne ate te sulmit. Duhet te vazhdojme keshtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.