Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,034 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shaqiri: “Te bejme rezultat ashtu si me Celtic”

Shaqiri: “Te bejme rezultat ashtu si me Celtic”
Bujar Berishaj

Ne krah te Roberto Mancinit, ashtu sic UEFA thote, eshte nje lojtar ne paraqitje te skuadres: kete here eshte Xherdan Shaqiri. Keto jane fjalet e tij ne konferencen per shtyp:

Keni luajtur ne Gjermani? cfare keshillave i jepni Mancinit?
“Mendoj qe trajneri e di cfare te bej, pastaj rekomandime mund te jap per ndonje lojtar te Wolfsburg, mbi te gjitha per lojtaret zviceran.”

I gjeni Benaglion dhe Rodriguezin, keni qene ne kontakt me ta pas shortit?
“Nuk kemi folur, por rigjej edhe Luiz Gustavon, koleg i imi tek Bayern Munich: e bukur te shihemi perseri ne keto duele nderkombetare.”

Keni shenuar ne kete stadium, Volkswagen Arena mund t’i jap nje dore kundershtareve?
“Personalisht, kujtime, gjerat e perjetuara ne kete stadium jane te mira: me Bayern Munich kemi fituar ketu. Wolfsburg eshte i kompletuar, po bene nje futboll te mire dhe fiton shpesh: presim dy ndeshje te komplikuara. Duam te bejme rezultatat sic ka ndodhur kunder Celtic dhe te vazhdojme rrugen tone.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.