Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

3,563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shorti i EL, ja cilat ekipe qe jane klasifikuar si te tretat ne CHL mund te luajne kunder Interit…

Shorti i EL, ja cilat ekipe qe jane klasifikuar si te tretat ne CHL mund te luajne kunder Interit…
Bujar Berishaj

Faza e grupeve ne Champions League ka perfunduar kurse te enjten do te perfundoj edhe ne Europa League, per te vazhduar pastaj me shortin tjeter me ndeshje ne shtepi si dhe mysafir. Keto jane disa detaje per shortin i cili do te hidhet te henen me daten 15 dhjetor ne ora 13:00 ne Nyon.

“Ne short do te jene 32 ekipe dhe keto ekipe do te ndahen ne “grupe”. Ne te parin do te jene 12 fituesit e grupeve te EL dhe 4 ekipet me te mira te klasifikuara si te tretat ne CHL. Keto skuadra do te shortohen kunder 12 ekipeve qe kane zene vendin e dyte ne grupe dhe 4 ekipeve tjera qe mbesin te CHL te cilat jane klasifikuar si te tretat. Ekipet nga i njeti grup dhe nga i njejti vend nuk mund te perballen mes vete. Ndeshjet do te luhet ne 19 dhe 26 shkurt.”

Keshtu qe Roma, Ajax, Anderlecht dhe Liverpool te cilat kane marre me pak pike se 4 ekipet tjera te klasifikuara si te tretat ne CHL do te jene ne “grupin” e dyte aty ku do te jete edhe Inter dhe meqe Roma eshte nga Italia nuk mund te luaj kunder Interit, kundershtaret e mundshem qe vijne nga CHL jane: AnderlechtAjax dhe Liverpool.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.