Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

533 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shperthen gazetarja e njohur: “Po cfare falimentimi po thoni? Ja pse BC Partners po tenton te bleje Interin: sepse…”

Shperthen gazetarja e njohur: “Po cfare falimentimi po thoni? Ja pse BC Partners po tenton te bleje Interin: sepse…”
Inter Club Staff

Mariangela Pira, nje nga gazetaret me te njohura italiane ne fushen e ekonomise, ka komentuar zerat per BC Partners tek Interi.

Ajo ka folur per zhvillimet e fundit ne shoqerine zikalter, zhvillime te cilat jane konfirmuar edhe nga Marotta perpara Fiorentina-Inter.

Nuk ka probleme ekonomike sipas saj ne baze te interesit te fondit te njohur britanik, por eshte totalisht e kunderta.

Kjo teori (e problemeve ekonomike tek Interi) ka qene nje teme e mbeshtetur nga disa gazeta ne Itali, por Pira nuk mendon aspak keshti.

“A e njihni ju BC Partners? Atehere nese e njihni, per cfare falimentimi po flisni? Ata duan te investojne tek Interi, por jo sepse Interi eshte prane falimentimit.”

“Ata jane nje fond i jashtezakonshem me fuqi te pafundeme. Ata nuhasin marreveshje te mira, nuk futen ne situata te veshtira ekonomike.”

“Nese ata duan Interin, do te thote se ata Interi ne konsiderojne nje projekt solid. Per momentin ka shume kritika ne Kine ne frontin politik.”

“Steven Zhang e mban skuadren afer, por normal qe duhen investime deri ne 200 milione euro tek Interi ne kete moment.”

“Per kete arsye mund te sherbeje futja e Bc Partners te zikaltert, nje partner qe beson te klubi, qe e konsideron projektin solid dhe ka mundesi ekonomike teper te medha”, nenvizon Pira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.