Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

948 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shprethen tek Lazio ceshtja De Vrij. Tifozet: “Nuk e duam ‘Juden’ ne ndeshjen e fundit!” Por Tare…

Shprethen tek Lazio ceshtja De Vrij. Tifozet: “Nuk e duam ‘Juden’ ne ndeshjen e fundit!” Por Tare…
Inter Club Staff

Sic eshte parashikuar, lajmi i Gazzetta dello Sport qe eshte publikuar dje per kontraten e depozituar ste Stefan De Vrij nga ana e Interit ka ngritur ne qiell nje mal me polemika dhe inat, duke pare se zikalterit dhe lacialet do te luajne ndeshjen e fundit me shume mundesi si nje finale per kualifikimin ne Champions League. 

Shume jane ata qe e quajne si jo normale aktivizimin e De Vrij ne keto dy ndeshje te kampionatit dhe mbi te gjitha, aktivizimin e tij ne ndeshjen e fundit pikerisht ndaj Interit ne Olimpico.

Eshte nje situate me te vertete paradoksale qe ka axhituar ambjentin lacial.

Gazzetta shkruan sot:

“Tifozet bardhekalter jane ndare me dysh, me shumicen prej tyre qe do e donin menjehere jashte skuadre qe tani lojtarin, qe ne ndeshjen ndaj Crotones, por ka nga ata qe nuk e duan vetem ndeshjen e fundit.”

“E vecanta qendron tek fakti se asnje tifoz nuk do e donte qe ai te ishte ne fushe ne ndeshjen e fundit ndaj Interit.”

Inzaghi pritet qe te mos heqe dore prej hollandezit ne te dyja ndeshjet, dhe pikerisht kjo gje ka shqetesuar shume tifozet qe si menyren e vetme per te shprehur merzine apo inatin e tyre kane rrjetet sociale.

“Nuk e kuptoj se si mund te fusim ‘juden’ ne fushe ne ndeshjen e fundit pikerisht ndaj Interi”, eshte njeri prej komenteve me me shume pelqime, por ka edhe nga ata qe e quajne Kal Troje hollandezin.

Por sipas gazetes Tempo nderkohe, edhe drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare mendon ndryshe nga tifozet.

Ai ka deklaruar sot:

“De Vrij do te luaje deri ne fundin e kampionatit perfshire edhe ndeshjen e fundit. Ne besojme tek ai.”

Do te luaje De Vrij? Deri tani me te gjitha gjasat po. Gjithmone nese dicka ne mendjen e drejtuesve te Lazios nuk ndryshon…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.