Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

1,010 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shtypi andaluzian: “Bacca tek Inter ne nje afat te shkurter per dy arsye precize”…

Shtypi andaluzian: “Bacca tek Inter ne nje afat te shkurter per dy arsye precize”…
Bujar Berishaj

Sulmuesi i Sevilla, Carlos Bacca eshte ne qender te zerave te merkatos me ekipet si Everton dhe Inter qe e duan ate.

Edhe pse ne nje inteviste me nje gazete kolumbiane sulmuesi ka siguaruar se “eshte shume mire ne Sevilla dhe ka marredhenie te mira me te gjithe shoket e skuadres dhe anetaret e shoqerise andaluziane. Kam nje kontrate 4-vjecare me klubin dhe mendoj per sezonin e ardhshem”, gjerat jane qendrojne ndryshe.

Pavaresisht ketyre deklaratave, Inter insiston per te gjetur nje formule qe te plotesoj kerkesat e Sevillas qe kerkon rreth 20 milione per lojtarin. Sic eshte raportuar nga shtypi andaluzian, Sevilla nuk do qe ta shes por oferta e fundit zikalter qe mund te jete 15 milione plus nje lojtar (Kuzmanovic?) do te pranohej pa asnje dyshim nga shoqeria e Sanchez Pizjuan. Largimi i Bacca mund te jete nje realitet ne ditet e ardhshme.

Nje lajm qe eshte pasqyruar gjithnje e me shume ne Andaluzi, edhe sepse Carlos Bacca nuk mund te nenshkruaj me asnje klub ne Premier League, per shkak se ata nuk kane kerkesat e nevojshme per te marr nje leje qendrimi.

Kolumbiani nuk ka pasaporte komunitare dhe mund te firmos me ndonje klub anglez vetem ne qofte se klubi permbush nevojat e Football Association (FA) te detyrueshme per lojtaret ekstra-komunitar. Keto kritere jane vendosur ne nje organizem te quajtur Governing Body Endersement (GBE).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags