Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

1,719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shtypi Anglez: Interi kerkon Van Persie?

Shtypi Anglez: Interi kerkon Van Persie?
Donald Elmazi

Robin van Persie tek Inter nuk mund te jete vetem nje fantazi futbolli, por nje mundesi e vertete per veren. Sezoni skandaloz qe po kalon Manchester United, me 15 pike larg kreut pas 27 ndeshjesh dhe me Champions League qe rrezikon te perfundoje ne te tetat kunder Olympiacos, mund te binde ne fakt sulmuesin hollandez te lere ‘Djajte e kuq’ dhe Angline. Ndoshta per te veshur bluzen zikalter.

Lajmi i jashtzakonshem i merkatos vjen direkt nga shtypi Britanik, ‘Football Direct News’. Pavarsisht numrave te jashtzakonshem (54 paraqitje dhe 37 gola ne kampionat dhe 10 me 4 gola ne Europe), sulmuesi ‘Oranzh’ eshte i pakenaqur dhe mund te vendose te largohet nga Old Trafford. Operacioni nuk mund te mbyllet per me pak se 25 milion euro. Nje shifer qe Erick Thohir mund te jete i gatshem ta jape per nje kampion me profilin e Van Perseit, qe perpos te gjithave do t’i dhuronte Beneamates bomberin qe prej kohesh kerkon ne merkato. Por nuk mund te nenvleresohet Arsenali, i gatshem per te bere dhe letra fallso per ta rikthyer sulmuesin qe ka nderuar bluzen e ‘Topcinjve’ per 8 sezone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.