Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Lamtumire, kapiten!” (05 Mars 2018)

SHTYPI I DITES – “Lamtumire, kapiten!” (05 Mars 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore. Kryefjala e dites eshte humbja tragjike e jetes se kapitenit te Fiorentines, Davide Astori.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me nje foto te kapitenit te Fiorentines: “Forca e Davide-s. Zemra e kapitenit te Fiorentines u ndal ne gjume. Ishte ne hotel ne Udine perpara ndeshjes. Futbolli perjeton nje shock, stop Serie A. Malago: “E kane kerkuar lojtaret dhe klubet”. E gjithe bota bashkohet me dhimbjen.”

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan: “”Kapiteni i Fiorentines: nje njeri me zemr te madhe qe le vetem prinderit, gruan dhe Francescen, vajzen dy vjecare. Nje femije, nje burre, nje baba.”

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan: “Mirupafshim Kapiten. Futbolli u ndal per vdekjen e papritur te Davide Astori, liderit te Fiorentines, i cili u gjend pa jete ne dhome. Mjeku: “Shkaqe natyrore”. Lot nga shoket shum skuadres dhe kundershtaret.”

Nje dite e hene teper e trishte per futbolli italian dhe boteror.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.