Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Tango ne Milano. Matadoret e qytetit jane…” (08 Tetor 2018)

SHTYPI I DITES –  “Tango ne Milano. Matadoret e qytetit jane…” (08 Tetor 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 08 Tetor 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Tango Milano: bomberat argjentinas jane matadoret. Pas pushimeve e ka radhen Derbi.”

“Interi ne pod me super Icardin. Shenon dy gola, mund Spalin dhe kap Vierin. Spalletti ne vendin e trete te klasifikimit i vetem.”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“Milano eshte qe tani e nxehte. Interi dhe Milani fitojne me dy golat e Icardit dhe Higuain. Pas pushimeve, e ka radhen Derby.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Icardissmo. Interi eshte ne vendin e trete.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.