Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

438 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Flet Sheva: “Cfare derbi ky i ketij viti. Interi me duket i hekurt…” (09 Tetor 2018)

SHTYPI I DITES –  “Flet Sheva: “Cfare derbi ky i ketij viti. Interi me duket i hekurt…” (09 Tetor 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 09 Tetor 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Flet Sheva: “Eshte nje derby prej Champions. Interi eshte i hekurt dhe tani ka filluar te vrapoje por Milani me emocionon. Jane dy skuadra ne rrugen e duhur. Icardi-Higuain, vetem nje 9 eshte shume. Ja notat e Crespos.”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“E bukura e Icardit dhe Higuain. Ka nisur gjuetia per nje bilete per sfiden ndermjet dy sulmuesave. San Siro edhe njehere do te jete Sold Out.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Icardi-Higuain, derbi i ketij viti eshte maksimumi. Nje derbi total!”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.