Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

700 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Ka nga ata e qe thone INTER! Duket se objektivi kete vit eshte…” (15 Gusht 2018)

SHTYPI I DITES – “Ka nga ata e qe thone INTER! Duket se objektivi kete vit eshte…” (15 Gusht 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 15 Gusht 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Juve-Inter, ringu i kampionatit. Te premten mbyllet merkato, te shtunen nis Serie A. Nga Cabrini dhe Torriceli, shume ish-lojtare te Juventusit shohin zikalterit si kundershtaret e pare per tu mundur. Nderkohe Spalletti zgjat kontraten deri ne 2021.”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“Spalletti rinovon. Lautaro dhe Keita ndezin fantazite e reja te tifozeve, Ka nga ata qe thone INTER. Tranjeri ka formosur rinovimin: objektivi eshte kampionati. Tani i takon edhe Icardi: rroge TOP.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Spalletti dhe Interi bashke deri ne 2021”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.