Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

747 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Ulerima Inter ne Meazza. Nje kthim i mrekullueshem rezultati…” (19 Shtator 2018)

SHTYPI I DITES –  “Ulerima Inter ne Meazza. Nje kthim i mrekullueshem rezultati…” (19 Shtator 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 19 Shtator 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Ulerima Inter. Champions, San Siro shperthen nga gezimi, anglezet munden 2-1. Nje kthim i cmendur rezultati per zikalterit qe ne disavantazhin e nje goli kthejne rezultatin ne minutat e fundit. Magji e Icardit dhe pastaj vendos Vecino, gjithmone ai…”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“AMALA. Championsi rindez Interin: nje kthim i cmendur ne Meazza. Tottenham mundet 2-1. Nje gjuajtje e mrekullueshme ne ajer dhe nje gol me koke i Vecinos kthejne rezultatin ndaj  Spurs.”

Maurito: “Nate spektakolare.”

Spalletti: “Emocion shume i madh.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Vecino uomo del destino”, me kete titull qe ne shqip do te thote “Vecino, njeriu i fatit”.

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.