Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Italia mbetet e vogel. Argjentina e anullon totalisht!” (24 Mars 2018)

SHTYPI I DITES – “Italia mbetet e vogel. Argjentina e anullon totalisht!” (24 Mars 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 24 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport faqen e saj te pare ja dedikon sot totalisht Italise dhe shkruan “Italia mbetet e vogel. Argjentina na mund 2-0. Me Messin ne pankine ata fitojne gjithesesi. Vetem 20 minuta iluzion ne pjesen e dytenuk mjaftojne.”

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare per Italine e Di Biagios: “Koken poshte dhe pedaloni. Pas zhgenjimit te tmerrshem te boterorit, e nisim me nje 0-2 ndaj Argjentines. Italia ne tregon se Italia ka shume.”

corriere_dello_sport-2018-03-24-5ab58bb4a0b7f

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare per kombetaren Italiane: “0-2 ne Manchester, nje Itali e vogel. Argjentina fiton edhe pa Messin. Vendos Banega dhe Lanzini: shume pak ne testin e pare pas eleminimit ne boteror.”

TS

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.