Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Icardi asfalton Samp. Spalletti: “Po i kam provokuar lojtaret dhe…” (19 Mars 2018)

SHTYPI I DITES – “Icardi asfalton Samp. Spalletti: “Po i kam provokuar lojtaret dhe…” (19 Mars 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 19 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e saj te pare: “Champions, Interi eshte ne vendi ne katert, Milani nga pas. Me mire Icardi se kurre. Samp shkaterrohet 5-0. 4 gola nga Mauro (103 ne Serie A). Spalletti: “I kam provokuar, kane reguar”. Nderkohe parakalohet Lazio (1-1 me Bolognen). Analiza: “Toh, ja ku u rigjet kualiteti.”

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit: “Icardi nder mitet e Serie A. Mauro hyn ne histori me pokerin ndaj Sampdorias. Interisti shenon 100 gola me Interin vetem 25 vjec: perpara tij vetem Meazza, Piola, Boniperti, Borel dhe Altafini.”

corriere_dello_sport-2018-03-19-5aaefd9e19662

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare: “Icardi shperben Samp: 4 rrjeta per te kaluar kuoten e 100 golave ne Serie A. 5-0 i zikalterve, 103 gola per sulmuesin.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.