Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 21, 2019

Scroll to top

Top

352 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Inter, cfare deshtimi. Luciano rrezohet qe ne pengesen e pre…” (20 Gusht 2018)

SHTYPI I DITES – “Inter, cfare deshtimi. Luciano rrezohet qe ne pengesen e pre…” (20 Gusht 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 20 Gusht 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Interi mbetet ne toke. Vendos Berardi. Deshton Lautaro-Icardi. Spalletti: “Penalltia e pa dhene? Episode te tilla vendosin ndeshjen.”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“Interi deshton. Metafora ciklistike e Spallettit gjen pengesen e pare: agresivitetin e Sassuolos. “Na kane dhene bicikleten, tani duhet ta pedalojme” kishte thene tekniku. Por nje penallti e Berardit dhe nje super Duncan kane bere qe te ndalet. Por Luciani polemizues: “Te denuar edhe nga kushtet e fushes.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Inter, cfare deshtimi. Berardi eshte super. Humbje nga nje Sassuolo e madhe.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.