Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

691 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Inter, eshte Verdi dhurata per Spallettin. Ne shkembim do shkoje…” (13 Prill 2018)

SHTYPI I DITES – “Inter, eshte Verdi dhurata per Spallettin. Ne shkembim do shkoje…”  (13 Prill 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 13 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport nuk e ka harruar eleminimin e Juventusit dhe vazhdon edhe sot:

“Apel Uefes: le te fusim sa me shpejt VAR. Duam EuroVar-in. Nuk eshte vetem penalltia, por Champions eshte plot me gabime horror. Ndihma e videos duhet menjehere. Buffon: “Arbitri? Nuk eshte nje njeri por nje kafshe.”

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare: “Inter, endrra quhet Verdi. Gati Pinamonti dhe Lunin per te mare po nga Saputo. Talenti i Bolognas per Spallettin dhe ne kembim bomberi i vogel dhe portieri ne huazim.”

Il Corriere dello Sport

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit: “Zhang-Percasi, marreveshja eshte per Cristanten.”

Nderkohe nuk harron as titullin per Juventusin: “Nga Madridi ne Madrid, Juventusi deshiron ta fitoje Champions vitin tjeter.”

L'apertura di Tuttosport

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.