Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

347 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Serie A 2018/19: merkato ndryshon rrenjesisht…” (06 Mars 2018)

SHTYPI I DITES – “Serie A 2018/19: merkato ndryshon rrenjesisht…” (06 Mars 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 06 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Titujt sot ne gazetat me te medha sportive ne gadishullin Apenin kane te bejne kryesisht humbjen tragjike te jetes se Davide Astori dhe me lajmin e ndryshimeve ne Serie A.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan: “Astori, nje minute heshtje ne te gjithe europen. Nderkohe Federata ka zgjedhur Micciche president. Ja ndryshimet e reja ne Serie A.”

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan: “Malago zyrtarizon Micciche president te Federates. Ne merkato do ndryshoje gjithcka! Asnje tratative kur luhet futboll, merkato mbyllet ne daten 17 gusht.”

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan: “”Serie A 2018/19 fillon me 19 gusht. Merkato ndalet me date 18. Tre ndeshje per krishtlindje.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.