Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Mami, cfare derbi: ja cfare pritet te ndodhe sot!” (04 Prill)

SHTYPI I DITES – “Mami, cfare derbi: ja cfare pritet te ndodhe sot!” (04 Prill)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 04 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin dhe derbin: “Mami, cfare derbi. San Siro, ora 18:30: me ne fund nje sfide kualiteti qe vlen europen. Milan-Inter eshte nje raund deciziv dhe fitime rekord. Gattuso paralajmeron: Rinovimi? Duhet te jemi te gjithe dakort ose do te presim. Ngritja e kapitalit shtyhet per ne daten 13. Spalletti: “Kam lojtare ne dispozicion qe e kane zemren zikalter.”

Nderkohe edhe nje titull per deshtimin e Juventusit dje e cila pesoi edhe nje kryveper nga Cristiano Ronaldo: “CR WOW: Juventus-Real 0-3”.

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan per zikalterit ne faqe te pare: “Mami, cfare derbi. Ora 18:30, Milan-Inter pashaporte per europen. Gattusso karikon dhe pickon Bonuccin: “Te mendoje per te luajtur”. Spalletti me shikim te rende: “Te fitojme vlen shume.”

Il Corriere dello Sport

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit: “Sot eshte derbi, ne aktin e fundit tension tek Milani.”

L'apertura di Tuttosport

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.