Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Nese Interi shkon ne Champions, Spalleti mer dhurate…” (26 Mars 2018)

SHTYPI I DITES – “Nese Interi shkon ne Champions, Spalleti mer dhurate…” (26 Mars 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 26 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport i kushton titullin kyresor fitores se Ferrarit, por shkruan ne faqen e saj te pare edhe per llogarite e Serie A: “Llogari te hidhura: per here te pare borxhi i skuadrave te Serie A eshte me shume se 1 miliard euro. Plusvalencat jane dyfishuar ne nje vit, por Interi, Milani dhe Roma vuajne me shume. Juventusi dhe Napoli kane fitime rekord.

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport nuk ka ndonje titull specifik per Interin ne faqe te pare por shkruan per Italine: “Italia ne krize: shume pak Top Player, te huajt na injorojne. Vetem 23 lojtare italiane ne skuadrat e huaja. Tranjeri i ri ka perpara shume probleme tek kjo Itali.”

Il Corriere dello Sport

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit: “Per Spallettin: Interi ne Champions? Strootman eshte dhurata per tranjerin.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.