Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Primavera e pandalshme. Inter, sulm per Nainggolan e Politano!”

SHTYPI I DITES – “Primavera e pandalshme. Inter, sulm per Nainggolan e Politano!”
Bujar Berishaj

Ne mengjesin e dites se sotme tre gazetat me te medha italiane jane hapur me keta tituj: 

Gazzetta dello Sport ne faqen e saj te pare shkruan per Inter Primaveran duke thene:

“Thesari Inter. Cunat e pandalshem. Primavera fiton serish skudeton. Fiorentina mposhtet 2-0”.

Corriere dello Sport ne anen tjeter fokusohet edhe tek merkato duke permendur nje emer ne vecanti, Radja Nainggolan.

“Inter nxiton per Ninjan. Fillojne kontaktet me Romen, diskutohet rreth cmimit: nje lojtar i ri pee te reduktuar shifrat”.

Ne fund eshte edhe Tuttosport qe flet per merkaton e Interit por qe emrit te Nainggolan i shton edhe emrin Politano.

“Nainggolan-Politano, sulm i dyfishte i Interit. Takime me agjentin e Radja dhe Sassuolon”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.