Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

315 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Icardi super besnik premton dashuri per Interin. Mazzola deklaron…” (19 Tetor 2018)

SHTYPI I DITES –  “Icardi super besnik premton dashuri per Interin. Mazzola deklaron…” (19 Tetor 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 19 Tetor 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

“Besniku Icardi. Mund te largohesha, por Interi eshte shtepia ime. Argjentinasi heq cdo dyshim. Nderkohe flet per rinovimin: ‘do e gjejme sebashku gjuhen e perbashket’. Te dielen ne San Siro do te kete nje tjeter sold out.”

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“Derbi eshte gjithcka. Flet Mazzola ne nje interviste te gjate: “Eshte nje nga vlerat e pakta qe nuk eshte sakrifikuar nga futbolli modern, por ndihet plotesisht vetem nga tifozet”. Ai ka shenuar ne Inter-Milan te tij te pare vetem pas 13 sekondash. Me pas shkroi historine.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Te dielen eshte derbi. Suso: ‘Per Milanin i kam thene dy here jo Interit.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.