Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 29, 2020

Scroll to top

Top

907 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shume kritika per Godin-De Vrij-Skriniar: por ka nje te vertete qe askush nuk e thote

Shume kritika per Godin-De Vrij-Skriniar: por ka nje te vertete qe askush nuk e thote
Inter Club Staff

Golat e pesuar kunder Juventusit kane bere qe te shperthejne kritikat per treshen e mbrojtjes se Interit. 

Jane rikthyer menjehere keshtu zerat per veshtiresite e supozuara te Godin, De Vrij dhe Skriniar ne mbrojtjen me tre.

Por Corriere dello Sport nenvizon nje te vertet e tjeter te cilen deshiron ta vere ne vemendjen e te gjitheve.

Ja cfare shkruan sot e perditshmja italiane: “Ne fakt, goli is henuar nga Dybala te dielen ka qene i vetmi gol i pesuar nga Interi me kete treshe mbrojtje ne te gjithe kampionatin.”

“2-1 i Higuain ka ardhur vetem pasi ka dale Godin i cili doli ne pjesen e dyte per nje problem ne gju.”

“Ne skenen e golit ishte i riu Bastoni qe edhe ne Genova mori pikerisht vendin e uruguajanit.”

“Ne ate rast Interi pesoi nej gol nga Jankto, por te mos harrojme se Interi luajti me dhjete lojtare ne ate ndeshje.”

“Nderkohe ne Cagliari kishte nje repart eksperiemntal me D’Ambrosio, dhe Ranocchian: aty u shenua goli i pare ne porten e Interit nga Joao Pedro.”

“Prandaj, nese flasim per veshtiresi te Godin, Skriniar dhe De Vrij bashke, nuk duhet te harrojme qe ata te tre kane pesuar vetem nje gol kete sezon bashke ne fushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.