Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

2,568 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shume ndryshime per Mancion: formacioni i mundshem…

Shume ndryshime per Mancion: formacioni i mundshem…
Bujar Berishaj

Me lojtaret e grumbulluar, duket me se te qarta zgjedhjet e Mancinit per ndeshjen e neserme kunder Dnipro.

Tekniku italian ka njoftuar per nje rotacion ne menyre qe ta njoh me mire skuadren ne dispozicion dhe per kete arsye formacioni anti-Dnipro duhet te kete gjashte ndryshime nga ai i derbyt.

Hernanes duhet te jete ne vend te Kovacic pas shpines se Osvaldos qe do te zevendesoj Icardin ne sulm. Ne mbrojtje hapesire per Andreollin kurse ne mesfushe Medel duhet te marr vendin e Kuzmanovic, me kete te fundit qe do te bej nje ngjitje ne te majte te mesfushes, Guarin ne te djathte dhe Obi ne pankine.

Mundesi edhe per Hugo Campagnaro qe eshte ne balotazh me Nagatomo dhe Dodo ne rolin e mbrojtesit te krahut, me brazilianin me pak favorit ne krahasim me dy te tjeret.

Inter (4-3-1-2): Carrizo; Campagnaro, Andreolli, Juan Jesus, Nagatomo; Guarin, Medel, Kuzmanovic; Hernanes; Osvaldo, Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.