Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Silvestre blihet plotesisht. Do ta pranoje Parmen?

Silvestre blihet plotesisht. Do ta pranoje Parmen?
Xhorxh Gellci

Sot Matias Silvestre eshte blere plotesisht nga Interi dhe ne kete moment eshte 100% nje lojtar zikalter. Nje vit me pare, ka ardhur nga Palermo ne huazim me te drejte blerje, qe ‘moralisht’ mund te quhej nje detyrim blerjeje. Shoqeria zikalter e ka respektuar marreveshjen e arritur me Zamparinin edhe pse sezoni i fundit nuk ishte nga me te miret.

Tani mund te perfundoje tek Parma ne kuadrin e operacionit Belfodil. Vete lojtari nuk eshte shume i bindur per kete, por agjentet e tij po mundohen ta bindin, po ashtu si drejtuesit verdheblu. Do te pranoje? Ne cdo rast, sipas Sky Sport, operacioni Belfodil do te perfundohet pavaresisht vendimit te Silvestre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.