Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,984 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Simeone, ja plani i Suning: tre faktore e shtyjne drejt Interit. Por ka nje kerkese te qarte: Griezmann!

Simeone, ja plani i Suning: tre faktore e shtyjne drejt Interit. Por ka nje kerkese te qarte: Griezmann!
Inter Club Staff

Me Diego Pablo Simeone ne komande do te rikthehej perseri Argjent-Inter. E me sa duket, do te kete edhe nje kerkese per te sjelle ne Milano Antoine Griezmann. Keto dy lajme i jep Corriere dello Sport sot, e cila vazhdon ti meshoje idese se Simeone do te jete tranjeri i ri i Interit me shume mundesi.

Ai ka nje shpirt luftarak pak a shume te ngjashem me ate te Mourinhos, por nje histori qe te kujton me shume ate te Cuper: Simeone do te pritej me krahe hapur ne Pinetina sidomos nga Zanetti, Icardi, Banega dhe Ansaldi, sebashku me Mirandan, ish liderin e tij mbrojtes gati per te mesuar filozofine e Cholos. “Me Interin e lidh dashuria dhe ndenja e forte por vetem keto nuk mjaftojne per ta bere ate te largohet nga Atletico dhe per te nderprere nje kontrate qe e lidh me Madrilenet deri ne 30 qershor 2018 – lexohet -. Per ta bindur tranjerin e Atleticos do te duhen tre faktore te tjere: ndjesia se ne Madrid e ka mbyllur nje cikel (do te varet nga ecuria nga Champions), projekti ambicioz qe Suning ka ne mendje dhe qe parashikon investime te rendesishme veren qe vjen, si dhe nje kontrate faraonike per sa i perket rroges. Por per Simeonen parate nuk jane aspekt primar, por nese Suning ka menduar per nje rroge teper te majme per te, kjo me siguri do te ishte nje plus i madh.

Por kujdes edhe kerkesat ne markato natyrisht. Sic eshte thene, sidomos per dicka ne vacanti: deshira per te sjelle ne Milano “Le petit diable” per ta hedhur ne fushe ne nje dyshe vdekjeprurese per cdo mbrojtje kundershtare perkrah Icardit: “Simeones i pelqen aq shume te vazhdoje te punoje me Grizemann, sa e do me vete ne Milano. Por francezi ka nje klauzole prej 100 milione eurosh dhe me shume mundesi tekniku do te kerkoje edhe ndonje mbrojtes me peshe boterore ne skuader, nje mbrojtes krahu te mire dhe nje mesfushor per ta vene perpara mbrojtejes. Nese ai do te thote po, Interi do te beje gjithcka qe ta kenaqe vetem e vetem per te arritur tek suksesi aq shume i deshiruar”, e mbyll Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.