Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

644 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Simeone: “Ju kam thene qe nje dit do te behem tranjer i Interit. Do te ndodhe atehere kur…”

Simeone: “Ju kam thene qe nje dit do te behem tranjer i Interit. Do te ndodhe atehere kur…”
Inter Club Staff

Diego Simeone ka qene i ftuar ne programin e Cope (El Partitazo) dhe ka folur per te ardhmen e tij.

Motra e tij ne nje interviste vetem pak dite me pare kishte treguar se ish-lojtari zikalter do te deshironte shume ne te ardhmen te sterviste  Interin.

Nderkohe dje Cholo kur eshte pyetur per te komentuar fjalet e Natalias (motres se tij qe kishte thene: Diego tek Interi? Eshte thjesht ceshtje kohe).

“Ne 2020 skadon kontrata ime. Kjo date eshte ende larg. Kam edhe dy vite perpara.”

“E kam thene gjithmone qe nej dit do te stervis Interin, por ne kete moment po kaloj nje moment te mrekullueshem me Atleticon.”

“Une tek Interi do te ndodhe atehere kur duhet te ndodhe. Por nje dite do te ndodhe. Pastaj Interi ka nje tranjer qe tani po ben shume mire”, ka thene Cholo.

Nderkohe Simeone ka prekur edhe tema te tjera gjate intervistes se tij dhe ka treguar emocionet kur djali i tij ka veshur fanellen e kombetares Argjentinase: “Kam bertitur gol. Gruaja ime qe po flinte ka thene “mire”. Jam prekur shume. Ai e di se cfare ndjej une per kombetaren time dhe ashtu ndihet edhe vete. Ai i ka te gjitha mundesite per te luajtur gjithmone me kombetaren por me mua nuk do te luaje kurre ne nje skuader. Eshte shume e veshtire te kesh nje djal tendin ne dhomat e zhveshjes.”

“Kam menduar gjithmone shume per kete situate. Ai i ka te gjitha karakteristikat qe mua me pelqejne tek nje sulmues.”

“Mbase kur te mos jem une tek Atletico me atehere mund te vije ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.