Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,839 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKANDAL ne Udinese-Inter: “Ja fjalet qe Maresca i ka thene Contes ne momentin e kartonit te kuq.”

SKANDAL ne Udinese-Inter: “Ja fjalet qe Maresca i ka thene Contes ne momentin e kartonit te kuq.”
Inter Club Staff

“Je gjithmone ti, gjithmone je ti ne mes. Si te VAR, si keshtu. Por gjithmone ti me keto gjera”, kane qene fjalet e Antonio Contes pas kartonit te kuq.

Tranjeri zikalter doli nga fusha perpara kohe sepse arbitri i ndeshjes vendosi ta perjashtoje per shkak te proteses se Contes per minutat shtese.

Conte pretendonte me shume se 4 minuta shtese, duke pare vonesat e shumta qe kishte bere Udinese qe prej fillimi te pjeses se dyte.

Por arbitri nuk eshte menduar dy here dhe sapo ka degjuar Conten te anlohen ne fillim i ka dhene kartonin e verdhe dhe me pas te kuqin.

Por me sa duket, skandaloze ka qene edhe nje skene tjeter, qe nuk u degjua ne transmetim live, por me fjalet qe arbitri i ka thene Contes dhe stafit.

“Duhet ta pranoni rezultatin edhe kur nuk fitoni”. Pikerisht keto kane qene fjalet e tij qe tregojne mungesen e profesionalizmit nga ana e tij dhe nje arrogance qe nje arbitri nuk i shkon per shtat.

Ne asnje menyre asnje arbiter nuk duhet te drejtohet keshtu ne nivele te tilla, por me sa duket, Maresca ben perjashtim nga rregulli.

Por ka edhe me shume: Maresca ka nxjere me te kuq edhe legjenden zikalter Lele Oriali pas ndeshjes per shkak se ai ka protestuar per ate faull inekzistent te De Vrij ne fund te lojes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.