Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skandal pas skandali! Cuadrado gol, Tagliavento: “Tani minutat shtese dhe fitojme” (VIDEO)

Skandal pas skandali! Cuadrado gol, Tagliavento: “Tani minutat shtese dhe fitojme” (VIDEO)
Bujar Berishaj

Qe ndeshja e mbremshme u vendos shume, per te mos thene teresisht, nga arbitrat tashme kjo dihet.

Arbitrim ne favor te Juves, i kuq qe mungon per Pjanic, i verdhe qe mungon per Alex Sandron (goditje me berryl ndaj Cancelos, nuk u dha as faull), nje faull i Barzagli i ngjashem me ate te Vecino i Barzaglit por qe u dha vetem i verdhe (nuk u shikua fare me VAR).

Nje faull i Cuadrados te Perisic, ishte per te verdhe qe do te thoshte se Cuadrado do te dilte jashte sepse tashme ishte ndeshkuar me heret. Jo qe nuk u dha karton por as faull.

Sikur te mos mjaftonte kjo padrejtesi dhe keto pislleqe, pas ndeshjes Allegri dhe Tagliavento gjejne kohe te bisedojne duke lavderuar arbitrimin e Orsato dhe duke thene se: ‘Shkoj mire sot’ me Tagliaventon qe i kthen se ai mori note pozitive.

Por nuk mbyllet me kaq. Tek goli i dyte i Juventus, pasi shenon Cuadrado, kamerat kapin Tagliaventon qe nga buzet lexohet duke thene: ‘Recupero e vinciamo’ qe perkthyer ne shqip do te thote ‘Minutat shtese dhe fitojme’. Per me shume ndiqeni videon:

.

Leggete il labiale del quarto uomo #Tagliavento dopo il goldi #CuadratoDice chiaramente " ORA VINCIAMO" Siete la vergogna di quasto sport, il marciumo assoluto, lo sporco per antonomasia VERGOGNA !!! FATE GIRAREEEEEEEEEEEE#InterJuve #JuveMerda

Geplaatst door Inter Eterno Amore op zondag 29 april 2018

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.