Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Nuk kemi luajtur nje ndeshje perfekte por mire. E ardhmja? Une besoj tek…”

Skriniar: “Nuk kemi luajtur nje ndeshje perfekte por mire. E ardhmja? Une besoj tek…”
Ardis
  • On 08/10/2018, 0:02

Interi dje fitoi nje ndeshje teper te veshtire ndaj Spal ne transferte ku zikalterit ishin me shume se nje here ne veshtiresi. 

Zikalterit arriten te mernin ne shtepi 3 piket pas fitores me dy golat e Icardit.

Pas ndeshjes, si gjithmone, lojtaret jane ndalur perpara telekamerave per te treguar ndjesite e tyre.

Njeri prej tyre ka qene Milan Skriniar i cili ka folur per Inter TV mbas fitores kunder SPAL:

“Kjo eshte e rendesishme, qe kemi filluar te fitojme, jo vetem nje ndeshje por gjashte. Kjo eshte e rendesishme. Tashme jane 2 jave ndeshje me kombetaret dhe me pas rifillojme.”

“SPAL-i ka fizik dhe kualitet, nje skuader qe vetem te ben presing dhe kerkon te luaje futboll.”

“Ishte shume e rendesishme qe te fitonim dhe te ktheheshim me tre pike ne Milano. Edhe pse nuk kemi luajtur nje ndeshje perfekte kemi fituar tre pike.”

“Mbase duhet patjeter dhe nje ndeshje tjeter mbas 6 fitoresh. Shkojme pothuajse te gjithe te luajme me kombetaret, me pas duhet te pergatitemi sa me mire per derby-n dhe per ndeshjet e tjera.”

“E ardhmja? Besoj tek ky grup, ky grup ka forcen e duhur. Ne fillim te sezonit nuk u duk shume, por ekzistonte serish.”

“Mbase, mbas ndeshjes kunder Tottenham lindi ideja se mund te benim me mire. Te vuajme me pak? Kemi fituar gjashte ndeshje te njepasnjeshme, kjo eshte e rendesishme, te ecim perpara”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.