Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Jam i lumtur ketu, ne Champions me Interin. Le te kualifikohemi per tifozet!”

Skriniar: “Jam i lumtur ketu, ne Champions me Interin. Le te kualifikohemi per tifozet!”
Bujar Berishaj

“Duhet te fitojme dhe te japim maksimumin nese duam te arrijme enderren tone”.

Jane fjalet e Milan Skriniar qe ka folur per mikrofonat e Premium Sport ne nje event te organizuar nga Pirelli.

Eshte ndezur nje shkendije pas Juves?
“Po, varemi nga vet ne dhe duhet te luajme futbolin tone. Secili prej neve duhet te jap gjithcka dhe do e bejme se bashku se tifozet tane”.

Diferenca e golave decisive?
“E rendesishme eshte te fitojme kunder Sassuolos, pastaj do te mendojme per ndeshjen e fundit”.

Interi meriton te shkoj ne Champions League?
“Absolutisht po, meritojme te shkojmene Champions. Kemi bere nje sezon te mire, ne disa ndeshje me mire ne disa me pak. Por sipas meje e meritojme dhe besoj qe ne fund do ia dalim”.

Te arrihet Championsi per te evituar shitjet e rendesishme?
“Sigurisht, edhe per kete. Por mbi te gjitha per tifozet tane, qe e presin kete, dhe per vet ne”.

Ke frike per oferta me te medha pas atyre te janarit?
“Nuk kam frike. Jam i lumtur ketu dhe sic kam thene objektivi im eshte te luaj ne Champions me Interin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.