Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2019

Scroll to top

Top

304 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Me Barcen nje ndeshje shume e mire. Tani e ka radhen Atalanta dhe…”

Skriniar: “Me Barcen nje ndeshje shume e mire. Tani e ka radhen Atalanta dhe…”
Ardis
  • On 08/11/2018, 19:29

Mbas Stefan de Vrij, i takon shtylles tjeter te mbrojtjes zikalter Milan Skriniar te shprehet, pak dite perpara ndeshjes kunder Atalante-s. Ne mikrofonat e InterTV, pikesepari sllovaku flet per ndeshjen ne Champions League kunder Barcelone-s:

“Ishte nje ndeshje e bukur per ne dhe tifozet, kemi marre ne shtepi nje rezultat te mire dhe nje pike te rendesishme; performanca nuk ishte nga me te mirat, por, po luanin perballe me nje nga skuadrat me te mira ne bote, tashme duhet te vazhdojme keshtu”.

 

“Performanca ime? Nuk kam bere asgje speciale, te mbroj porten eshte detyra ime”. Me pas impenjimet e ardhshme midis kampionatit dhe Champions League: “Ne Londer duhet te ikim per te fituar dhe per te kaluar turnin, ky eshte objektivi yne dhe duhet ta realizojme sa me shpejt te jete e mundur”.

“Kunder Atalante-s do te jete nje ndeshje e veshtire, vitin e kaluar kemi qene ne veshtiresi kunder ketij kundershtari, por jemi nje skuader madheshtore, jemi ne kushtet e duhura dhe duhet te shkojme ne Bergamo per te fituar, per ti dhene vazhdimesi performances sone dhe rezultateve”.

Ne fund nje pyetje mbi golin qe mund te realizoje: “Besoj se goli do te vije, shpresoj sa me shpejt te jete e mundur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.