Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

848 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Nje problem serioz me syte me detyronte te shikoja vetem 40%. Por tani…”

Skriniar: “Nje problem serioz me syte me detyronte te shikoja vetem 40%. Por tani…”
Ardis
  • On 17/10/2018, 19:04

Fjalet e mbrojtesit sllovakpersa i perket fillimit te karrieres dhe te ardhmes se tij.

Milan Skriniar eshte nje shtylle e rendesishme dhe e pazevendesueshme per Inter-in e Luciano Spalletti-t. Eshte pothuajse menjehere. Ne nje interviste te gjate tregon per fillimit ne futbollin sllovak qe nuk ishte e thjeshte.

Mbrojtesi tregon per fillimin dhe veshtiresite ne fillim: “Nuk luaja ne fillim, isha i bllokuar nga shpina. Kur “ngroh” pankinen per nje vit e gjysem dhe nuk gjen hapesira, fillon te shikosh per diku tjeter. Nuk ke shume preferenca dhe nuk ke vetevleresim”.

Me pas nderrimi nga trajneri: “Ajo qe ne fillim ishte e shemtuar dhe e zymte, u be shumengjyreshe. Durimi dhe vullneti per te vazhduar, ndonjehere, eshte gjeja me e rendesishme qe nje person mund te beje”.

“Nese do te kisha hequr dore qe ne muajt e pare dhe mbase te rikthehesha tek Ziar, do ta kisha mbyllur kapitullin me futbollin. Nese eshte e bere deri ne 50% eshte mire qe te japesh me shume. Nese kerkon te besh dicka ne te ardhmen duhet te japesh gjithcka”.

Humbja e talenteve ne futboll: “Shume djem te talentuar e perceptojne zgjedhjen e tyre per futbollin si nje impenjim. Jo te gjithe gjejne mbeshtetje ne shtepi, ne familje. Humbja e talenteve mund te shkaktohet edhe se si jane shnderruar shoqerite ne ditet e sotme”. 

“Ne fushe ose ne rruge nuk shikon me djem qe luajne me top. Ne fund te karrieres sime? Do te me pelqente te qendroje serish ne futboll. Dua qe te jap eksperiencat e mia, si psh te merrem me formacioni dhe te trajnoj.

Operacioni tek syte (Milan kishte vendosur te kryente operacionin sepse nuk shikonte mire ne distanca te largeta): “Ne kliniken ne Bratislave doktoresha Smoradkova me ka thene qe ne te vertete shikoja vetem ne 40%. Mbas nderhyrjes kirugjike, shikimi im u permisua me 150%.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.