Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,645 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Rastet me te pastra i kishim ne, sa inat. Por kam nje ide: le te marrim…”

Skriniar: “Rastet me te pastra i kishim ne, sa inat. Por kam nje ide: le te marrim…”
Ardis
  • On 08/12/2018, 0:32

Ne Torino, Interi arriti ta perballoje por ne fund humbi.

Tashme eshte momenti per tu ringritur sepse vjen e marta, ndeshja kunder PSV dhe ajo vlen mbi te gjitha.

Ne fund te ndeshjes kunder Juventusit, ne mikrofonat e InterTV, ka folur edhe Milan Skriniar.

Keto kane qene edhe fjalet e qendermbrojtesit zikalter:

Me cfare humori do te ktheheni ne Milano?

“Me siguri nuk mund te jemi te kenaqur, mund te behej me shume. Por kam nje ide. Nga kjo ndeshje duhet te marrim me te miren dhe te perqendrohemi ne ndeshjes e se martes”.

Interi luajti si i barbarte por, ka luftuar shume ne pikepamjen fizike…

“Jane ndeshje qe perbehen nga duele fizike, kemi luajtur mbasi si te barabrte me Juventusin, ne shtepine tyre nuk eshte e lehte, kemi krijuar raste te rendesishme por nuk kemi arritur te finalizojme”.

Dhe tashme PSV?

“Eshte e veshtire te themi se mund te fitojme, eshte nje ndeshje ndryshe, duhet te marrim gjerat e mira te kesaj ndeshjeje dhe duhet te japim me shume. Tifozet jane gjithmone te pranishem edhe jashte shtepise dhe ne San Siro te marten duhet te fitojme sepse e meritojne”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.