Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

268 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Edhe Skriniar shume i ashper: “Nuk kemi merituar sot, Slavia meritoi barazimin. Kemi fjetur, nuk duhet te luajme keshtu.”

Edhe Skriniar shume i ashper: “Nuk kemi merituar sot, Slavia meritoi barazimin. Kemi fjetur, nuk duhet te luajme keshtu.”
Inter Club Staff

Edhe Milan Skriniar ka folur per mediat menjehere sapo ka mbaruar ndeshja.

Mbrojtesi sllovak eshte shprehur shume i ashper ne drejtim te vetes dhe shokeve te skuadres per barazimin ndaj Slavias se Prages.

Keto kane qene fjalet e tij per Sky SporT: “Sipas meje ne kete ndeshje kemi pasur perballe nje skuader me te forte se tre ndeshjet e para ne Serie A.”

“Ata kishin fizik, intensitet dhe kombinoheshin mire. Nese do te luanim si minutat e fundit qe ne fillim sot do te kishim dale me nje rezultat tjeter por duhet te na behet mesim.”

“Ne pjesen e pare kemi qene pak te perqendruar, kemi fjetur gjume dhe keshtu nuk eshte mire, nuk duhet te ndodhe me.”

“Me siguri kjo ndeshje ka qene nder me te rendesishmet, por tani kemi edhe pese ndeshje te tjera dhe duhet ta kemi mendjen tek ato. Duhet te bejme absolutisht me mire dhe duhet te kemi grinte akoma me te madhe.”

“Kemi pasur veshtiresi sot qe te ndertojme loje, nuk e di ku ishte gabimi por dueht te analizojme bashke me tranjerin gjithcka dhe te permiresohmi. Ishte e para ne Champions League dhe me vjen keq qe nuk fituam dot.”

“Por per hir te vertetes sot nuk merituam fitoren dhe Slavia e Prages e meritoi te dilte me pike. Kjo eshte e verteta.”

“Me siguri derbin do e luajme me mire me me shume deshire. Nga neser mendjen vetem tek fitorja ndaj Milanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.