Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

623 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Arbitrat e Serie A pranojne zyrtarisht se tek prekja e Dimarcos ne Inter-Parma eshte bere nje gabim i pabesueshem nga VAR

Sky – Arbitrat e Serie A pranojne zyrtarisht se tek prekja e Dimarcos ne Inter-Parma eshte bere nje gabim i pabesueshem nga VAR
Inter Club Staff

Sot ne Itali ka pasur nje mbledhje shume te rendesishme ndermjet arbitrave te Serie A (shoqates se tyre) me tranjeret e skuadrave. 

Ata kane perfituar nga pushimi i kombetareve per te folur per VAR dhe per disa episode te rendesishme qe kane bere qe bota sportive italiane te diskutoje gjate.

Natyrisht qe edhe Interi ka qene prezent ne kete takim e perfaqesuar nga tranjeri Luciano Spalletti.

Per kete ka folur pak me pare Sky Sport e cila eshte rikthyer prapa ne kohe edhe tek nje vendim qe ka penalizuar ndjeshem Interin.

Ja cfare ka shkruar Sky Sport: 

“Presidenti i AIA, Nicchi (i shoqates se arbitrave) dhe dizenjatori Rizzoli i kane treguar ne monitorin e madh disa episode tranjereve duke e pranuar perpara tyre se kane bere disa gabime te renda deri me tani.”

“Nje nga situatat qe eshte vecuar me se shumti dhe eshte pranuar publikisht si nje gabim i rende eshte ajo qe ndodhi ne ndeshjen Inter-Parma.”

“Aty Dimarco kapi nje top qe po shkonte drejt portes me dore brenda zones: penalltia nuk u dha dhe as nuk u pa ne VAR edhe pse duhej bere kjo gje sipas rregullores.”

“Ky episod ka ndodhur ne javen e katert dhe i ka kushtuar Interit shume shtrenjt per shkak se zikalterit dolen te mundur nga kjo ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.