Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

1,534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Arrihet marreveshja, Donati eshte shitur tek Leverkusen

SKY – Arrihet marreveshja, Donati eshte shitur tek Leverkusen
Xhorxh Gellci

Para disa oresh ne Milano ka qene Rudi Völler, drejtori sportiv i Bayer Leverkusen per te perfunduar operacionin Giulio Donati, i cili pas huazimit tek Grosetto, mund ta vazhdoje karrieren e tij ne Gjermani.

Sic raporton Sky, eshte arritur marreveshja mes Inter dhe Bayer Leverkusen, dhe Giulio Donati eshte shitur tek Leverkusen per shumen prej 3 milion eurosh. Mbrojtesi i krahut eshte i gatshem te fluturoje ne Gjermani, dhe mund te themi se nje nga pjesetaret e mbrojtjes te Italise U21 nuk eshte me ne pronesi te Interit. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.