Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,086 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…
Inter Club Staff

Gjeja e pare qe ra ne sy, pervec polemikave te ndeshjes per ceshtjen arbitrare, esht se Interi kunder Juventusit beri nje ndeshje mjaft te mire dhe nga aty duhet te rinise edhe ringritja zikalter.

Stefano Pioli, sic ka shpjeguar i derguari i Sky Sport 24 nga Appiano Gentile, Massimiliano Nebuloni, e konsideron skuadren qe ka ne dispozicion si nje skuader luftetaresh dhe ka bindjen se do te luajne me mish e me shpirt vetem qe te rikthehen tek fitoret qe te dielen ndaj Empolit. Pas dy humbjeve rrjesht ndaj Lazios ne Kupe dhe Juventusit ne Serie A, tashme eshte e nevojshme qe te rikthehen perseri ne rrugen e duhur.

Asnje taktike nuk eshte praktikuar sot ne stervitje por tekniku zikalter e ka vendosur tashme se kush do te te zevendesoje Perisic dhe Icardin te cilet jane skualifikuar nga gjykata sportive pas Juve-Inter: Palacio dhe Eder do te jene zevendesuesit e tyre ndersa Kondogbia do te rikthehet nga minuta e pare perkrah Gagliardinit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.