Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ausilio ka kuptuar: nje sulmues do te vij ne janar. Do jete njeri nga keta tre…

Sky – Ausilio ka kuptuar: nje sulmues do te vij ne janar. Do jete njeri nga keta tre…
Bujar Berishaj

Massimiliano Nebuloni ne sherbim per SkySport24 flet per pregaditjet e Interit ne prag te derbyt.

Ky pushim mund ti kthej Mazzarrit lojtaret si Osvaldo, Nagatomo e Guarin ne top forme, te cilet nuk jane grumbulluar nga kombetaret e tyre, ne nje moment ku sherben rikarikimi i optimizmit per tu kthyer ne lufte per vendin e 3-te.

Njeriu nga i cili Mazzarri pret me shume eshte Palacio. Nuk kishte ndodhur kurre qe nga koha kur ai luan ne Itali te arrinte muaji nentor dhe ta zinte me zero gola. Vitin e kaluar kishte 9, ne kete periudhe, vetem ne kampionat. Veshtiresite e Inter jane te lidhura me te. Pesha e sulmi ne kete periudhe ka qene vetem mbi supet e Icardit.

Shoqeria eshte gati te veproj ne janar per perforcime, duke rrethuar lojtaret si Kramaric, Campbell dhe Borini.

“Lojtar keta te ndjekur ndeshje pas ndeshje nga 007-et e Ausilio. Eshte bindur edhe ai (Ausilio) qe pavaresisht burimeve te limituara, sulmi eshte reparti themelor ne fazen kruciale te sezonit, qe deri tani ka qene me bateri te pakarikuara”, raporton gazetari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.