Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

191 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton
Xhorxh Gellci

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat eshte diskutuar:

  1. Ne fillim shitet dhe pastaj blihet, duke pare momentin e veshtire te kases zikalter.
  2. Jane te gjithe te shitshem perpara ofertave te parefuzueshme, pervec Mateo Kovacic.
  3. Te pakten nje perforcim per cdo repart.

Per sa i perket mesfushes, emri me i pelqyer eshte Radja Nainggolan, i ndjekur nga Fernando i Portos dhe Behrami i Napolit, por nuk mohoet mundesia per ndonje objektiv te fshehur.

Per sa i perket ceshtjes Erick Thohir dhe 100 milionet e tij per merkaton (keshtu flitet), Barzaghi nenvizon se si hyrja e tij ne shoqeri mund te lehtesoje merkaton dhe te beje te mundur arritjen e emrave te tjere, si per shembull Mauricio Isla.

E vetmja gje e sigurt eshte se Thohir do te hyje direkt me nje kuote shumice, por Moratti i cili eshte i lidhur me Interin edhe jashte ceshtjeve te biznesit e konsideron kete si nje zgjidhje te dhimbshme. Ndoshta kur ta ngreje perseri skuadren ne krye mund te mendoje per shitjen e nje pakete mazhorance.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.