Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,873 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Brozovic nuk perjashton Lucas Leiva. Te gjithe te shitshem, pervec 3 lojtareve. Murillo dhe Kuz…

Sky – Brozovic nuk perjashton Lucas Leiva. Te gjithe te shitshem, pervec 3 lojtareve. Murillo dhe Kuz…
Inter Club Staff

Sic tregon Luca Marchetti per Sky Sport 24, ardhja e Brozovic nuk perjashton Lucas Leiva. Edhe pse tratativa per momentin duket e komplikuar.

Brozovic do te vije keshtu ne nje huazim per 18 muaj me nje klauzole per blerje te detyruar ne fund te huazimit. Ai eshte ndjekur shume afer nga Milani dhe Napoli ne Itali por ne fund e ka rrembyer Interi. Ne oret e ardhshme lojtari do te jete ne Milano dhe do te zhvilloje vizitat mjekesore e me pas do te nenshkruaj kontraten.

Ausilio ne keto ore ka qene ne Angli per te folur ne Pozzon per Murillo. Lotjari eshte dakort me Interin, operacioni do te behet ne qershor. Por Interi do te kuptoje nese ka mundesi per ta sjelle qe tani lojtarin ne Milano.

Interi gjithashtu po punon edhe me shitjet. Kuzmanovic mund te shkoje tek Hamburgu. Klubi do te vlersoje te gjitha ofertat per lojtaret ne skuader me perjashtim te tre lojtareve: Handanovic, Icardi dhe Kovacic. “Nese do te jete rasti, Interi do te vleresoje ofertat per Guarin dhe Hernanes, gjithmone nese behet oferta e duhur”, tregon gazetari.

Nese zikalterit nuk do te kualifikohen ne Champions League, atehere do te jete e detyrueshme ndonje sakrifice.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.