Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,823 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Cerci, hapat e pare te Inter. Sa i perket Shaqirit…

Sky – Cerci, hapat e pare te Inter. Sa i perket Shaqirit…
Bujar Berishaj

Flitet per merkaton ne studiot e Sky Sport 24 dhe lidhur me sulmuesit, ate qe do te bej Interi ne merkaton e janarit.

Gianluca Di Marzio fillon duke zbuluar nje takim te mundshem mes agjenteve te Xherdan Shaqirit dhe klubeve te interesuara, perfshire ketu edhe zikalterit, ne kete jave. Nderkohe kapitulli lidhur me Cercin eshte akoma ne faze te evolucionit: ne javen e ardhshme do te definohet roli i tij ne skuadren e Simeone, qe e ka dashur ate me cdo kusht tek Colchoneros ne vere.

Por, tanime Interi ka nisur hapat e pare per sulmuesin italian duke derguar nje oferte huazimi me te drejte blerje, qe eshte hedhur poshte menjehere nga Colchoneros qe duan vetem shitjen e tij per 14 milione plus bonuse.

Gjithashtu ne oret e fundit ka pasur nje interes te madh nga Southampton dhe Arsenal per ish-lojtairne e Torinos, skuadra qe jane te gatshme te plotesojne kerkesat e bera nga dirigjentet rojiblancos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.