Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

1,019 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Chelsea ben oferte per Eto’o, por nuk eshte e p-abarazueshme

SKY – Chelsea ben oferte per Eto’o, por nuk eshte e p-abarazueshme
Xhorxh Gellci

Samuel Eto’o deshiron te kthehet te luaje ne futbollin me rendesi. Anzhi po i shet kampionet, dhe ne Itali dhe Angli ka skuadra qe duan ta marrin. Edhe Interi eshte ne dritare: drejtuesit zikalter kerkojne te kuptojne nese mund te behet. Nje kthim i Mbretit Luan do te ishte nje enderr, dhe tifozet zikalter jane te vetedijshem qe nuk eshte e thjeshte te marresh nje lojtar klasi, por sulmuesi kamerunas ka shkruar faqe te rendesishme te historise zikalter dhe nje rikthim i tij nuk do te kundershtohej nga askush.

Por favoritja kryesore eshte Chelsea i Jose Mourinhos, e cila sipas Sky Sport ka bere nje oferte, e cila nuk eshte e pabarazueshme, te pakten deri tani: 5 milion euro per nje sezon – sipas asaj qe sjell eksperti i merkatos Alessandro Sugoni. Lojtari deshiron nje kontrate me te gjate dhe prandaj po pret te kuptoje nese mund ta arrije; e ka thene qe do te ishte shume bukur per te, te kthehej te luante me ish-trajnerin e tij. Por Milano ka nje vend te vecante ne zemren e tij: familja e tij jeton akoma ne Milano, pervec te tjerash. Prandaj fanella zikalter ngelet gjithmone nje mundesi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.