Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Dalbert drejt Monaco, pritet vetem oferta zyrtare. Interi merr 3 mil per huazimin dhe…

Sky – Dalbert drejt Monaco, pritet vetem oferta zyrtare. Interi merr 3 mil per huazimin dhe…
Bujar Berishaj

Dalbert Henrique afrohet te Monaco.

Keshtu raporton redaksia e Sky Sport, qe e jep lajmin se braziliani eshte afer transferimit te Monaco ne France.

Sky thote se klubi nga principata ka paraqitur nje oferte verbale per mbrojtesin e krahut te Interit me formulen e huazimit me te drejte blerje.

3 mlione euro per huazimin e tij, kurse e drejta e blerjes duhet te jete e fiksuar ne 24 milione euro, me oferten e francezeve qe e kenaq dirigjencen e klubit zikalter.

Por para se Interi te jap driten e gjelber perfundimtare per operacionim po pret qe francezet te konfirmojne oferten e tyre, pra te kalohet nga oferta verbale ne dicka te shkruar. E kjo oferte mund te arrij qe ne diten e sotme.

Dalbert pritet te largohet nga Interi vetem pas nje sezoni ku nuk ka permbushur pritshmerite e tii duke bindur pak dhe fare. Ai erdhi nga Nice veren e kaluar oer 20 milione euro plus bonuse por tani mbrojtesi duket jashte projektit teknik te Luciano Spallettit per sezonin e ardhshem.

Pervec Monacos per Dalbert kishin shprehur interesim edhe Marseille, Borussia Monchengladbach, Roma dhe disa klube tjera te huaja.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.