Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – De Boer, do te pritet ndeshja ndaj Southampton. Zevendesuesit e mundshem…

Sky – De Boer, do te pritet ndeshja ndaj Southampton. Zevendesuesit e mundshem…
Inter Club Staff

Dje, Frank De Boer, ne mikrofonat e gazetareve pas ndeshjes ndaj Samp, dukej teper i pa orientuar: “Nuk e di pse skuadra ka luajtur keshtu”.

Nuk erdhi konfirmimi i gjerave te mira qe u bene ne ndeshjen ndaj Torinos, ne Marassi madje u be nje hap prapa. E tani, pritet te kuptohet se cfare do te ndodhe me pankinen e tij. Tek Sky Sport kane shpjeguar: “Te premten ju dha besim i plote nga klubi, ne tentative e shprese te plote se gjerat do te shkonin ashtu sic shkuan ndaj Torinos. Por nuk kane ardhur konfirmime. Mbi pozicionin e tranjerit nuk do te meret nje vendim ne keto ore. Tani eshte ndeshja ndaj Southamton dhe ne ate pike do te vendoset cfare do te behet sepse aty do te varet kalimi i grupit te Europa Legue, gje e cila eshte esenciale per Interin: kunder klubit anglez fitorja eshte e detyrueshme. Do te pritet keshtu ajo ndeshje per te mare nje vendim, ose edhe pas ndeshjes ndaj Crotones ku do te kete dy jave pushim. Nese do te shkarkohet, emrat per ta zevendesuar jane gjithmone te njejte: Leonardo dhe Blanc si dhe italianet Pioli e Mandorlini qe ka folur edhe me klubin. I bashkohet ketij grupi edhe emri i Guidolin. Skuadra ka fjetur ne Pinetina kete nate qe kaloi dhe eshte pare goxha nervozizem pas ndeshjes se djeshme. Eder ka bere nje veprim jo te hijshem dhe humori i skuadres eshte pertoke. Ne oren 11 zikalterit sot do te sterviten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.