Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,313 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Derby, mbrojtje me kater dhe mesfushe akoma e papercaktuar. Shaqiri dhe sulmi…

SKY – Derby, mbrojtje me kater dhe mesfushe akoma e papercaktuar. Shaqiri dhe sulmi…
Bujar Berishaj

Andrea Paventi, ne lidhje me Appiano Gentile, duke iu referuar Sky Sport 24 ne kete pasdite kur skuadra eshte stervitur ne qendren sportive, ka pasur nje seance rigjeneruese per disa lojtare, duke perfshire ketu eshte kapitenin Andrea Ranocchia.

Ne Verona mbrojtja zikalter nuk ka pesuar gol, edhe fal pritjes se penalltise nga Handanovic. Per derbyn, duhet te kete nje konfirmim te mbrojtjes me kater, por gjate javes se kaluar eshte provuar edhe mbrojtja me tre.

Mungojne dy lojtar te rendesishem ne mesfushe, Guarin dhe Brozovic. Kuzmanovic ne kete pasdite ka zhvilluar per here te pare stervitjen me grupin. Eshte i mundshem impenjimi i Obi, protagonist ne derbyn e fundit, ose nje mesfushe e formauar nga HernanesKovacic dhe Medel. Sipas gazetarit, nese do te jete ne forme, Mancini do te preferoj te startoj me nje lojtar si Obi.

Ne sulm Mancini do te mbeshtetet ne Palacion me te mire te sezonit. Argjentinasi eshte kthyer tek goli dhe ben levizjet qe kerkon Mancini. Me ate do te jete Icardi. Pas dy sulmuesve do te kthehet nga minuta e pare Shaqiri, me nje deshire te madhe per t’u deshmuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.