Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

516 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Dzeko eshte sulmuesi ideal. Ausilio ne Spanje…

SKY – Dzeko eshte sulmuesi ideal. Ausilio ne Spanje…
Xhorxh Gellci

Udhetimi ne Spanje i Piero Ausilio ka krijuar shume zera ne lidhje me merkaton zikalter. Thohir eshte i interesuar ne Premier League. Blerja e Vidic, sic shpjegon Matteo Barzaghi per SkySport24, eshte vetem hapi i pare. Tani drejtori sportiv duhet te vazhdoje ne te njejten rruge, te gjeje sa me shume okazione. Udhetimi i tij ne kryeqytetin spanjoll ka rihapur zerat per Alvaro Morata, per te cilin po vleresohet konkurrenca dhe mundesite per te bindur Real Madridin te shese lojtarin, i cili duhet thene se me Ancelottin po gjen shume pak vend.

Nderkohe, Ausilio ka ndjekur edhe ndeshjen Barcelona-Manchester City, ku ka mbajtur shenime mbi Montoya. Megjithate objektivi kryesor eshte nje sulmues: “Dzeko eshte i forte dhe ne momentin e plote te pjekurise, pervec se eshte shume i motivuar dhe kerkon te ringrihet perseri pas momenteve te fundit jo te mira tek City, prandaj mund te konsiderohet sulmuesi ideal. Ka qene edhe ne te shkuaren ne listen e blerjeve te mundshme, kur ishte ne synimet e Milanit, por cmimi ishte shume i larte. Tani qe shpesh po ngroh pankinen, lojtari mund te deshiroje te ndryshoje ambjent. Dhe klubi zikalter ka nje dobesi per Manchesterin, pavaresisht se eshte United apo City.” – mbyll gazetari

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.